Тваринництво

Відносна вологість протягом усього періоду вирощування птиці має бути 50-70%

Відносна вологість протягом усього періоду вирощування птиці має бути 50-70%

Рівень вологості у пташнику впливає на здатність птиці охолодитися через дихання і на вироблення аміаку, пише журнал «Наше птахівництво».

Здатність повітря утримувати вологу залежить від його температури. Тепле повітря може містити більше вологи, ніж холодне. Термін «відносна вологість» включає відсоток водонасиченості повітря за будь-якої заданої температури.

Виробництво аміаку, що негативно впливає на здоров’я і продуктивність птиці, можна знизити шляхом регулювання відносної вологості, яка, своєю чергою, регулюється вентиляцією. Для мінімізації утворення аміаку і пилу рекомендується регулювати рівень вентиляції пташника для підтримання відносної вологості від 50% до 70%

Аміак виробляється унаслідок мікробіологічного розкладання фекалій у підстилці. В умовах запиленості в пташнику відносна вологість нижче 50%. Відносна вологість 70% або вище сприяє розвитку мікробів у підстилці. Мірою збільшення мікробної популяції більше аміаку виробляється з джерел азоту, що містяться у фекаліях птиці.

Підвищений рівень аміаку послаблює імунну систему птиці і збільшує частоту респіраторних захворювань. Також високі концентрації цього газу зменшують швидкість росту, яка вже не відновиться протягом усього періоду вирощування.

Як повідомлялося, на втрату тепла впливає відносна вологість.