Тваринництво

Вчені з’ясували, які бобово-злакові травосумішки найпоживніші для ВРХ у південному Степу

Рослинна сировина бобово-злакових травостоїв має високий уміст кормових одиниць в 1 кг сухої речовини – 0,67-0,95 залежно від виду травосумішки та способу її використання.

Такого висновку дійшли вчені Миколаївської державної сільськогосподарської дослідної станції Інституту захисту рослин НААН, досліджуючи, як підвищити кормову продуктивність сіяних бобово-злакових травостоїв пасовищного, укісно-пасовищного й укісного використання шляхом добору видового складу злакових і бобових трав, добре пристосованих до посушливих умов південного Степу.

Найкращі варіанти травосумішок сприяють приросту врожаю до 0,34-4,63 тонн/га зеленої маси та виходу сухої речовини до 6,3-7,48 тонн/га.

У травосумішки доцільно додавати нетрадиційні злакові трави – такі, як житняк гребінчастий, пирій середній і регнерія шорсткостеблова. Це дозволяє створити високоякісний травостій із продуктивністю в південному Степу України до 27,72-33,12 тонн/га зеленої маси.

Серед бобово-злакових травостоїв для сінокісного й сінокісно-пасовищного використання найвищим умістом валової енергії в 1 кг сухої речовини відзначався корм, до складу якого входили еспарцет закавказький спільно з пирієм середнім і регнерією шорсткостебловою – 19,21-22,14 МДж/кг на суху речовину.

За вмістом обмінної енергії переважала сумішка з уведенням еспарцету піщаного, грястиці збірної та костриці очеретяної, де показники були на рівні 10,61-11,94 МДж/кг на суху речовину.

Травосумішка житняк гребінчастий + костриця червона + лядвенець рогатий забезпечувала високі показники валової й обмінної енергії за пасовищного використання – відповідно 19,72 та 10,46 МДж/кг на суху речовину.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!