Вакцинацію проти нодулярного дерматиту першочергово треба провести у прикордонних зонах ‒ експерт
Поява нодулярного дерматиту ВРХ в Україні може викликати серйозні обмеження: заборону на експорт яловичини та, що найбільш загрозливо, зернових культур. На цьому наголошує Асоціація тваринників України.
В асоціації до групи ризику відносять регіони, де є найбільше скупчення корів, завезених із Західної Європи. На сьогодні це Чернігівська, Київська та Полтавська області. Також у зоні ризику знаходяться західні області України, що межують із осередками спалаху хвороби.
В Інституті ветеринарної медицини України загрозу зараження нодулярним дерматитом ВРХ оцінюють як доволі високу, оскільки майже у всіх країнах, з якими межує Україна, вже зафіксовані спалахи хвороби. Науковці зазначають, що захворювання є інфекційним і передається комахами, що харчуються кров’ю (мухи, комарі). Найбільш небезпечним періодом є сезон льоту та міграції цих комах.
Фахівці зазначають, що питання вакцинації поголів’я повинно вирішуватися на національному рівні.
«Держава повинна закупити або ж розробити власну вакцину для проведення щеплення, ‒ підкреслює заступник директора Інституту ветеринарної медицини з наукової роботи Микола Ситюк. ‒ У першу чергу, це необхідно зробити вглиб території країни на 100 км від кордонів з іншими державами, оскільки прикордонна зона є найбільш уразливою для зараження».
Окрім цього, серед загальних заходів з профілактики небезпечної хвороби має проводитися інформаційна робота з населенням. Власники тварин повинні чітко знати про небезпеку нодулярного дерматиту ВРХ, підвищення рівня біобезпеки та біозахисту господарства, обробку тварин від комах репелентами та інсектицидами.
«На сьогодні загроза зараження нодулярним дерматитом корів для нашої країни досить серйозна – так само, як і її наслідки. В разі офіційного визнання цієї хвороби в Україні ми втратимо можливості експорту зернових і яловичини, а це загрожує підривом національної економіки. Тваринники, фермери та агрохолдинги довго оговтуватимуться від втрат та компенсуватимуть збитки», – зазначає Ірина Паламар, голова Асоціації тваринників України.
Нагадаємо, фахівці Держпродспоживслужби мали зустріч з виробником вакцини проти нодулярного дерматиту ВРХ і обговорювали питання реєстрації препарату в Україні.
Додати коментар