Тваринництво

Вакцинація свиней атенуйованими живими й інактивованими вакцинами від РРСС дає добрі результати

Вакцинація свиней атенуйованими живими й інактивованими вакцинами від РРСС дає добрі результати

Вакцинація свиней вважається одним із основних заходів, що застосовують для успішного контролю інфекції репродуктивно-респіраторного синдрому свиней (РРСС) у свиногосподарствах із високим рівнем інфікованості. Особливо в тих випадках, коли неможлива ерадикація через високу ймовірність реінфекції.

Досвід показує, що після повторних імунізацій може спливати кілька місяців до поступового зниження циркуляції вірусу в імунізованій популяції свиноматок.

У разі вакцинації серонегативних поросних свиноматок живим атенуйованим вірусом існує підвищений ризик внутрішньоутробного передавання цього вірусу, і тому вакцинація живою вакциною не підходить для інтактних тварин.

Усі комерційні вакцини, які сьогодні застосовують, є модифікованими живими або інактивованими. Після імунізації інактивованими вакцинами не настає вірусемія, передавання й реверсія застосованих вірусів.

Польові дослідження здебільшого вказують, що інактивовані вакцини ведуть до значного зниження клінічних показників і підвищення репродуктивності свиноматок.

Дуже добрі результати зареєстровано в господарствах із високим інфекційним навантаженням і численними клінічними проявами захворювання, коли в рамках схеми вакцинації застосовували інактивовані вакцини після введення живої атенуйованої вакцини.

Довідка

Репродуктивно-респіраторний синдром свиней – контагіозна хвороба, що закінчується масовими абортами свиноматок наприкінці строку поросності, народженням нежиттєздатних поросят і супроводжується ураженням дихальної системи.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!