Тваринництво

В Україні скорочується кількість м'ясопереробних підприємств, де забивають сільгосптварин

В Україні скорочується кількість м'ясопереробних підприємств, де забивають сільгосптварин

В Україні третій рік поспіль скорочується кількість м’ясопереробних підприємств, які здійснюють забій сільськогосподарських тварин.

Про це інформує Асоціація тваринників України (АТУ) з посиланням на дані Державної служби статистики.

Так, на початок 2018 року кількість становила 299 проти 302 на початку 2017 року і 330 на початку 2016 року. Тобто за два роки кількість забійників зменшилася на 9,4%.

Нагадаємо, держава вводить нові вимоги до забою тварин, згідно з якими м’ясо тварин, забитих не в спеціалізованих забійних пунктах, вже з 2020 року не можна буде продавати, використовуючи його лише для власного споживання.

В асоціації переконані, що перед тим, як упровадити заборону на продаж м’яса тварин, забитих не на спецпунктах, потрібно розбудовувати широку мережу забійників, доступних у кожному населеному пункті України.

Наразі існує велика проблема з діяльністю забійників: частина з них законсервована і не працює,  частина – в неналежному стані. Боєнь, які відповідають високим санітарно-епідеміологічним стандартам, часто в деяких регіонах – одиниці. До того ж вони територіально віддалені.

Має бути ухвалена спеціальна державна програма розвитку тваринництва та м’ясної галузі, наголосили в АТУ.

Крім того, необхідно забезпечити певний адаптаційний період, протягом якого буде розроблено прозорий механізм впровадження вимог щодо забою тварин.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!