Тваринництво
Головне:
Тваринництво

В Україні проводять науково-дослідні роботи з трансплантації ембріонів ВРХ

В Україні проводять науково-дослідні роботи з трансплантації ембріонів ВРХ

Для інтенсифікації тваринництва в Україні потрібно нарощувати поголів’я від генетично цінних особин шляхом раціонального поєднання трансплантації ембріонів ВРХ, які слід одержувати від власних корів-донорів вітчизняних високопродуктивних порід і кращого закордонного генофонду.

Наразі спеціалісти Інституту розведення і генетики тварин ім. М. В. Зубця (ІРГТ) проводять комплексні науково-дослідні роботи з трансплантації ембріонів ВРХ. Протягом 2015-2016 років ІРГТ проводив експериментальні дослідження у своєму дослідному господарстві «Христинівське» (Черкаська область), де вже здійснено трансплантацію 25 кріоконсервованих ембріонів голштинської породи червоно-рябої масті німецької селекції. Такий кріоконсервований племінний матеріал отримано від п’яти корів-донорів із використанням сперми дев’яти бугаїв.

Також протягом 2016 року проведено трансплантацію 35 ембріонів англерської породи німецької селекції у СТОВ «АФ «Петродолинське» (Одеська область). Ембріони було отримано від генетично цінних 18 корів-донорів із використанням сперми 12 плідників.

Трансплантовані у цих господарствах ембріони було отримано протягом 1996-2000 років, вони зберігалися у кріоконсервованому стані.

Ці генетичні ресурси є складовою програми удосконалення генетичного потенціалу вітчизняних стад молочної худоби та перебувають на балансі Сумського державного селекційного центру.
 
Для виконання регіональних селекційних програм у тваринництві ці ембріони надаються для поліпшення племінних і продуктивних якостей ВРХ та ефективного використання генетичних ресурсів закордонної селекції.

Після трансплантації 25 кріоконсервованих ембріонів голштинської породи в «Христинівському» отримано тільність на рівні 20%, в результаті чого народилося п’ятеро телят-трансплантантів, серед яких чотири бугайці (два – монозиготні близнюки) й одна теличка.

У «Петродолинському» в результаті пересадки 35 ембріонів англерської породи отримано тільність на рівні 23%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!

Журнали