В «Еліт-Мілк» пояснили, чому в раціоні їхніх корів лише 32% концентратів

Раціон корів у фермерському господарстві «Еліт-Мілк» (Львівська область) на 58% складається з грубих кормів і тільки на 32% ‒ з концентратів. Як результат ‒ тварини здоровіші, краще запліднюються, мають триваліше продуктивне життя.
Про це в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer розповів лікар ветеринарної медицини господарства Руслан Панас.
«Ми могли б дати більше комбікорму задля високих надоїв. Однак ‒ це вал, а я кажу про прибуток. Можна мати багато молока, але великі витрати, а можна мати молока трішки менше, а також менші витрати й кращий прибуток, ‒ зазначив він. ‒ Як на мене, швидкі гроші за рахунок здоров’я й благополуччя тварин ‒ шлях у нікуди».
Господарство має 110 га земель, на яких вирощує тільки фуражні культури: силосну кукурудзу, злакові й бобові трави на сінаж і сіно. Зернову крупу й інші концентровані корми закуповує, звертаючи увагу на їхню якість.
«Досвід із заготівлі, зберігання й згодовування грубих кормів ми перейняли у канадців, ‒ зауважив Руслан Панас. ‒ Трави косимо часто, не чекаючи викидання колоса й максимальної маси. Натомість звертаємо увагу на показник перетравності, вмісту енергії, протеїну, золи тощо».
Як повідомлялося, «Еліт-Мілк» практикуватиме безприв’язне утримання корів.