Тваринництво

Умовна прибутковість виробництва молока впала в березні на 8,7%

Умовна прибутковість виробництва молока впала в березні на 8,7%

У березні Український молочний індекс (УМІ), що показує умовну прибутковість виробництва молока в комерційних господарствах, впав відразу на 8,7%.

Таким чином була збережена негативна тенденція перших двох місяців 2018 року, повідомив на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак.

«При цьому вперше цього року рівень індексу за місяць був нижчим, ніж середній показник за останні п’ять років (на 5%)», – наголосив він.
 
Незважаючи на те, що ціни на молоко знизилися лише на 1,8% протягом трьох місяців 2018 року, прибутковість виробництва молока впала відразу на цілих 20,4% порівняно з груднем 2017 року.
 
Основною причиною падіння прибутковості виробництва молока Андрій Ярмак називає стрімке підвищення цін на концентровані корми. «Лише соняшниковий шрот подорожчав у 1,5 раза протягом І кварталу 2018 року, – зазначив він. – Кукурудза фуражна та шрот соєвий подорожчали більше ніж на 12%, а фуражна пшениця – на 4%».
 
Порівняно з аналогічним періодом 2017 року середня прибутковість виробництва молока на 4,8% нижча. Крім того, фермери заробили на 4,3% менше, ніж у середньому за І квартал за останні п’ять років.
 
«У квітні, як правило, ціни на молоко в Україні починають сезонне зниження, тому переважно УМІ також знижується, – підкреслив експерт. – Враховуючи ситуацію на світовому ринку та на ринку кормів, цілком імовірно, негативна тенденція на ринку молока збережеться».

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!