Тваринництво

УМІ зріс у вересні на 18,7% на тлі падіння виробництва молока і втрати ринків збуту

У вересні 2019 року Український молочний індекс (УМІ) зріс відразу на 18,7%. Це більше ніж у 1,5 раза вище за показник за вересень минулого року.

Ба більше – галузь не бачила такого рівня умовної прибутковості виробництва молока професійними господарствами у вересні з 2013 року.

Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.

Крім того, УМІ за ІІІ квартал 2019 року вище показника за аналогічний період минулого року на 42,4% і середній – на 26,6%.

Накопичувально за три квартали поточного року УМІ вищий за минулорічний на 22,6%, додав він.

Третій квартал за рівнем показника умовної прибутковості виробництва молока був найкращим в історії.

Однак зростання УМІ відбувалося на тлі падіння виробництва молока і втрати ринків збуту, наголосив Андрій Ярмак, а, отже, й ускладнення ситуації для українських переробників. Вони виявилися затиснутими між зростанням конкуренції на ринках збуту кінцевої продукції та зменшенням пропозиції сировини.

Погіршення фінансового стану переробників внаслідок такої ситуації може призвести до погіршення стану розрахунків за молоко, застеріг експерт. Тим часом власні кооперативні проєкти з переробки фермерами рухаються не так швидко, як планувалося.

Збільшення прибутковості не призвело до зростання інвестицій у молочне виробництво, адже зараз всі чекають на відкриття ринку землі, зазначив Андрій Ярмак.

Зростання УМІ відбувалося не стільки за рахунок зростання ціни на молоко, скільки за рахунок падіння цін на зернові та протеїнові шроти. Адже більшість фермерів виробляє їх самостійно і в значно більшому обсязі, ніж потрібно для годівлі власної худоби.

Зараз знову посилюються сезонні цінові коливання, що є негативним для галузі в цілому, бо вимагає залучення додаткових фінансових ресурсів, підкреслив експерт ФАО.

У жовтні середнє зростання УМІ, як правило, складає 11%. «Однак зараз намітилися тенденції девальвації валюти, – зазначив Андрій Ярмак, – тому, якщо вони збережуться, можливо, ціни на корми зростуть, що вплине на УМІ».

Ціни на молоко теж можуть незначно зрости на тлі сезонного падіння виробництва, додав він. «Світовий ринок на нас починає впливати все менше, але там тенденції переважно легко позитивні. Тому ми очікуємо незначного зростання УМІ в жовтні», – резюмував експерт.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!