Тваринництво

Український молочний індекс у травні знизився лише на 0,7%

Український молочний індекс у травні знизився лише на 0,7%

Український молочний індекс (УМІ), який показує умовну прибутковість виробництва молока в професійних господарствах, у травні традиційно знизився – всього на 0,7%. Хоча в попередні роки середнє падіння УМІ в травні було 7,5%.

У травні 2019 році УМІ продемонстрував найнижче падіння з травня 2015 року, написав на своїй Фейсбук-сторніці економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак

«Падіння могло б бути трохи більшим, якби не здешевлення концентрованого кормового раціону майже на 1%», – зазначив він.

Крім того, в травні цього року УМІ був найвищим для цього місяця. Тобто прибутковість молока в професійних господарствах була вищою на 36%, ніж рік тому, і на 24% вищою, ніж у середньому за останні сім років у травні, наголосив Андрій Ярмак.

Протягом перших п’яти місяців українські виробники молока заробили на 11% більше порівняно з таким самим періодом 2018 року.

Та це зростання прибутковості не говорить про оздоровлення галузі молочного тваринництва, бо відбувається за рахунок скорочення пропозиції молока, зауважив експерт. Причому не тільки молока від населення, а й від сільгосппідприємств.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!