Тваринництво

Український молочний індекс у 2017 році може збільшитися на 10-12%

Український молочний індекс у 2017 році може збільшитися на 10-12%

Прибутковість виробництва молока в професійних господарствах України у 2016 році зросла на 8,4%. Хоча, якщо брати середній показник Українського молочного індексу (УМІ) за останні чотири роки, то прибутковість у 2016 році була на 20,3% нижчою.

Про це написав Андрій Ярмак, економіст інвестиційного відділу ФАО, на своїй Фейсбук-сторінці.

Тому про значне покращення ситуації говорити передчасно. Не зважаючи на те, що УМІ в грудні 2016 року зріс на 12,5% до найвищого показника за рік, він був на 8,8% нижчим за середній показник грудня в 2011-2015 роках.

Експерт зауважив, що УМІ без доступу до ринку РФ може сягнути рівнів 2010-1013 років лише за наступних двох умов:
 
1. Україна стане нетто-імпортером молока. В такому випадку місцеві ціни на молокопродукти будуть визначатися імпортом.

2. Вітчизняна переробка почне поступово переходити від спонтанного експорту сировини (сухе молоко, суха сироватка, часом масло) до системного експорту продуктів з вищою доданою вартістю.

«Всі ті відсотки зростання УМІ, навіть якщо вони будуть у 2017 році, підуть до бюджету держави – адже спецрежиму ПДВ вже немає, – підкреслив Андрій Ярмак. – Навіть якщо дійсно все спрацює так, як ми сподіваємося з автоматизацією розподілу дотацій, втрати будуть суттєвими».
   
Переробка молока в 2016 році переважно зазнавала втрат, бо вона не була надто конкурентною за якістю, логістикою та кмітливістю молочних комерсантів на світовому ринку. Прибутковість переробки, за попередніми оцінками, знизилася за підсумками року.
 
Індекс молокопродуктів ФАО за рік також знизився на 4,1%. Звичайно, він швидко відновлювався в другій половині сезону, але в середньому за рік був нижчим, ніж у 2015 році.

Тому українські тенденції в галузі виробництва молока були трошки більш позитивними, ніж світові, зазначив Андрій Ярмак.
 
«На даний момент ми очікуємо, що рівень УМІ в 2017 році може зрости приблизно на 10-12% за умови подальшого відновлення цін на світовому ринку, враховуючи ситуацію на ринку кормів та прогнози подальшого скорочення внутрішньої пропозиції молока, й обсягів експорту.
 
Довідка

Український молочний індекс (УМІ) – це відношення закупівельної ціни на молоко до вартості стандартного раціону концентрованих кормів за фактичними цінами пропозиції на ринку України.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!