Тваринництво

Українські й польські виробники молочної продукції прагнуть відновити безперебійну торгівлю, ‒ заява

Українські й польські виробники молочної продукції прагнуть відновити безперебійну торгівлю, ‒ заява

Спілка молочних підприємств України (СМПУ) та Польська молочна палата занепокоєні напруженою ситуацією на кордоні між Україною та Польщею, яка перешкоджає зовнішній торгівлі молочними продуктами обох країн, і висловлюють підтримку початку переговорів між урядами України та Польщі з урегулювання цього питання.

СМПУ та Польська молочна палата як представники молочної галузі обох країн, просять взяти до уваги спільну позицію галузевих організацій, які представляють інтереси молочних компаній, йдеться в їхній спільній заяві.

«Скарги на надлишок української молочної продукції на польському ринку абсолютно безпідставні, оскільки, як і в попередні роки, польський експорт молочної продукції до України вп’ятеро перевищує український експорт молочної продукції до Польщі, ‒ наголошують СМПУ та Польська молочна палата. ‒ Питання торгівлі молочними продуктами торік уже обговорювалося урядами обох країн. Було вирішено вилучити молочні продукти зі списків торговельних обмежень. З того часу баланс торгівлі молочними продуктами залишився незмінним, а загальна ситуація загострилася».

Профільні організації просять уряди врахувати специфіку торгівлі молочними продуктами між обома країнами.

«Й українські, й польські виробники молочної продукції прагнуть відновити безперебійну торгівлю, до якої обидві країни шли роками. Це буде в інтересах молочної галузі й України, й Польщі», ‒ наголошується в заяві.

Як повідомлялося, Україна рішуче засуджує форми протесту польських фермерів.