Тваринництво

Україна веде перемовини щодо сертифікації перевантаження експортних вантажів

Україна веде перемовини щодо сертифікації перевантаження експортних вантажів

При транзиті вантажів тваринного походження Польща здійснюватиме виключно документальне оформлення без ідентифікації, без фізичного огляду вантажу, під гарантії держави. Це дозволить спростити і пришвидшити оформлення вантажівок з такими товарами.

На цьому наголосила заступниця голови Держпродспоживслужби Ольга Шевченко.

Транзит через ЄС українського експорту, зокрема молочних товарів, сьогодні можна здійснювати двома шляхами. Перший – у контейнерах, які опломбовуються та відповідно сертифікуються інспекторами Держпродспоживслужби для третіх країн. У цьому випадку транзит відбувається без перевантаження та доставляється у кінцеві країни з відповідним сертифікатом.

Другий шлях включає процедуру перевантаження. Тут можуть бути проблеми, оскільки сертифікати, видані в Україні для третіх країн після перевантаження, не містять актуальної інформації про нові транспорті засоби.

За словами Ольги Шевченко, сьогодні досягнуто домовленості з Польщею щодо можливості організувати додаткову сертифікацію перевантаження українських експортних вантажів на спеціальних складах у цій країні.

«Зараз оцінюють, які це можуть бути склади, – уточнила вона. – Там обов’язково мають бути польські ветінспектори, які на підставі українських документів видаватимуть додатковий документ, який засвідчуватиме, що продукція перевантажена у безпечних умовах. Але якщо такий механізм буде встановлено, його має визнати й третя країна призначення».

Нині найбільше перемовин відбувається з Китаєм, зауважила Ольга Шевченко. Поки ця країна не визнає такі процедури перевантаження.

«Але ми не зупиняємося, намагаємося максимально розвіяти їхні занепокоєння щодо простежуваності товарів, – додала вона. – Також тривають перемовини щодо перевантаження з Румунією».

Як повідомлялося, за транзиту молочних продуктів ЄС вимагає лише транзитний сертифікат.