У жовтні Український молочний індекс додав 13%
Український індекс умовної прибутковості молока (УМІ) в жовтні зріс відразу на 13% – найбільше у 2018 році. Зростання УМІ минулого місяця також перевищувало середнє багаторічне значення жовтня (11,3%). А в жовтні 2017 році УМІ зріс лише на 2,5%.
Про це повідомив на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного центру ФАО Андрій Ярмак.
Таке динамічне зростання УМІ в жовтні 2018 рокі відбувалося на фоні падіння світових молочних цін: індекс молочних цін ФАО в жовтні впав на 4,8%, а індекс GDI – на 3,1%.
Зростання УМІ відбувалося переважно за рахунок чергового зменшення вартості кормового раціону, та, меншою мірою, через зростання закупівельних цін на сире молоко, зазначив експерт.
Фактично конкурентоздатність української молочної продукції в світі в жовтні знизилися приблизно на 7-8%, якщо врахувати зростання цін на сире молоко на фоні зменшення експортних цін на готову продукцію.
«Такі тенденції, ймовірно, підтверджують відновлення внутрішнього попиту на молочні продукти та показують, що сезонність виробництва молока, хоч і зменшується, але лишається високою», – вважає Андрій Ярмак.
У жовтні 2018 року професійні виробники молока України заробили на 15,8% менше прибутку, ніж за аналогічний період минулого року.
У цілому поточного року прибутки професійних виробників молока впали на ті самі 15% порівняно з 10 місяцями 2017 року, але були на 17% вищими, ніж у 2016 році, підкреслив експерт ФАО.
Додати коментар