Тваринництво

У Закарпатті майже вдвічі скоротилося промислове поголів’я овець і кіз

На 1 грудня 2019 року в Україні нараховувалося 1,35 млн голів овець і кіз, що на 3,6% менше, ніж на аналогічну дату 2018 року.

Про це свідчать дані Державної служби статистики.

Господарства населення утримують левову частку поголів’я – 1,18 млн голів, у той час як сільськогосподарські підприємства – 172 тис.

Як  порівняти з 1 грудня 2018 року, кількість поголів’я у сільгосппідприємствах скоротилася стрімкіше, ніж у господарствах населення – відповідно на 6,5% і 3,2%.

У розрізі регіонів у населення не спостерігалося крайнощів у зміні поголів’я овець і кіз. Натомість у промислових господарствах є і стрімкі злети, і такі ж – падіння.

Лідером з нарощення поголів’я овець і кіз на 1 грудня цього року, як порівняти з такою датою 2018 року стали підприємства Тернопільської області – на 41,7% – до 1,7 тис. голів. Запорізька область – на другому місці з показником 33% – до 28,2 тис. голів.

На 66,7% скоротилося поголів’я у підприємствах Рівненської області, опустившись до позначки 0,4 тис. голів. Майже вполовину стало менше промислових кіз і овець у Закарпатті – на 46,8% – до 4,1 тис. голів.

Найбільше поголів’я утримують в Одеській області: і підприємства (41 тис. голів), і господарства населення (257 тис. голів).

Рівненщина стоїть останньою за кількістю овець і кіз серед регіонів. Господарства населення області утримують 14,9 тис. голів, сільгосппідприємства – 0,4 тис. голів.

Держстат зауважує, що дані наведені без урахування тимчасово окупованої території Криму, Севастополя і частини тимчасово окупованих територій у Донецькій та Луганській областях.

Як повідомлялося, виробники вовнової породи овець на кінець року отримують менше, ніж витрачають на розведення таких тварин.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!