Тваринництво

У травні прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 30%

У травні прибутковість виробництва молока в Україні зросла на 30%

У травні індекс прибутковості виробництва молока (Український молочний індекс – УМІ) знизився на 6% порівняно з квітнем, але був на 30% вищим, ніж у травні 2016 року.

Про це пише на своїй Фейсбук-сторінці економіст інвестиційного відділу ФАО Андрій Ярмак.

«Іншими словами фермери в травні 2017 року заробили на кожному літрі молока на 30% більше, ніж у травні 2016 року. Нагадаю, що це реальні прибутки, а не номінальні, бо вони враховують і витратну (кормову) частину», – зауважує він.

Такого рівня прибутків в травні не було з 2013 року, підкреслює експерт.

У середньому УМІ за останні п’ять сезонів падав у травні на 8,3%, а цього року – лише на 6%. Цьому передусім допомогла активізація експорту і пов’язаний з цим фактор стабілізації та відновлення світових цін (ріст більше, ніж на 5% в травні згідно з молочним індексом ФАО).

Минулого року індекс УМІ впав в червні відразу на 12,7%. Це було найбільше історичне падіння. Зазвичай він знижується в червні на 2-3%, наголошує Андрій Ярмак.

«Індекс УМІ в червні може зробити перше зростання в історії. Можливо, воно буде мізерним, однак такий сценарій є досить імовірним», – прогнозує експерт ФАО.

Також він наголошує, що в квітні-серпні можна очікувати на досить значні обсяги експорту.

«Молока від населення стає все менше, а професійні виробники навчилися кооперуватися, тому за їхнє молоко доводиться тепер боротися, як ніколи, – зазначає він. – Отже, пасовищний період може виявитися як ніколи сприятливим в ціновому плані для виробників, а в зимовий період ми можемо ввійти з такими низькими запасами масла та сухого молока, що аби нам не довелося його імпортувати взимку».

Андрій Ярмак звертає увагу на те, що вже зараз з’являються перші ознаки перегріву ринку масла і рекомендує відстежувати ціни.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!