Тваринництво

У свиней-грижоносіїв прирости знижуються на 20%

У свиней-грижоносіїв прирости знижуються на 20%

Наслідки грижоносійства у свиней можуть бути різними. Грижоносії відстають у рості й розвитку, прирости знижуються на 20% і більше, у них реєструють супутні захворювання травної та дихальної систем тощо.

Хворих тварин, молодих і невідгодованих, вимушено вибраковують, що завдає істотних економічних збитків господарствам.

Якщо грижу вчасно не оперувати, то виникають різні ускладнення, зокрема калова нориця, защемлення, перитоніт тощо, які важко піддаються лікуванню та нерідко призводять до загибелі тварини.

Тому рішення щодо доцільності оперування грижі в кожному конкретному випадку ухвалюють лікар і власник тварини з огляду на її стан, складність операції та економічну доцільність.

Проте навіть вдало виконана операція ще не гарантує успіху лікування загалом, бо є загроза вторинного (післяопераційного) больового шоку, а внаслідок маніпуляцій із кишківником обов’язково буде перитоніт, що може призвести до загибелі поросяти.

Для їх запобігання слід дотримуватися правил асептики й антисептики під час операції, внутрішньочеревно вводити новокаїн-антибіотикову суміш.

У післяопераційний період необхідно проводити системну антибіотикотерапію, виконувати вісцеральну новокаїнову блокаду, застосовувати протизапальні засоби: кетопрофен (аініл, кефен) або мелоксикам (локсіком, метакам),стимулювальну терапію (катозал, кофеїн, глюкозу, вітамінні препарати), препарати для зменшення ексудації (кальцію глюконат, кальфосет тощо), очищувальну клізму. В такому разі шанси на видужання тварини істотно зростають.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!