Тваринництво

У спеку свині вразливіші до хвороб

У спеку свині вразливіші до хвороб

Все тіло свині вкрите шаром жиру, а шкіра не має потових залоз, тому вона охолоджується або знаходячи вологе середовище, або через дихання. Саме тому в спеку свині починають часто дихати і шукають багнюку.

Свиня, яка отримує достатню кількість корму та перебуває в штучних умовах ферми, є вразливішою до спеки, ніж домашня, через добре розвинений жировий шар та недоступність вологого середовища.

Є кілька проявів негативного впливу високих температур на тварин. Перший з них – зниження споживання корму. Як наслідок – недостатня кількість енергії для організму призводить до зниження молочності у свиноматок і, відповідно, підсисні поросята не отримують потрібної кількості молока для оптимального росту.

Інколи підвищена температура викликає швидке розмноження бактерій у шлунково-кишковому тракті, що своєю чергою може призвести до раптової загибелі свиней на відгодівлі від геморагічного кишкового синдрому.

У цьому разі корм є поживним середовищем для активного розвитку бактерій, і тому найвразливіші – саме найпродуктивніші свині з добрим апетитом.

Хоч це захворювання і спостерігається протягом року, однак у спекотну пору свиней, що гинуть від геморагічного кишкового синдрому, більше.

Часто спостерігається і загибель свиноматок на останній стадії супоросності від здуття зі схожими симптомами та причинами.

Також у спекотну погоду частіше трапляються випадки інфекцій сечового міхура у свиноматок, що часто призводить до перегулів та передчасного їх вибракування.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!