Тваринництво

У перепелів селадон – блакитні й корисні яйця

Однією з найнезвичайніших та рідкісних порід перепелів вважають породу селадон/целадон – унікальний підвид котурнікса, пише журнал «Наше птахівництво».

У цих перепелів є рецесивний ген, котрий впливає на забарвлення шкаралупи яєць – світло-синє/блакитне, а не типове коричнево-плямисте. Науковці встановили, що саме ген «се», або «ген селадону є причиною такого нестандартного забарвлення перепелиних яєць. Хоча у популяції селадонів можлива поява яєць із традиційним забарвленням шкаралупи.

Яйця можуть бути з варіаціями відтінків – від легкого до насиченішого блакитного, навіть зеленуваті. Причому плями – не завжди обов’язкові, тому птахівникам не слід панікувати. Шкаралупа яєць перепелів породи селадон може бути однотонною або з невеликими плямами/цяточками.

Перепелів селадон розводять для отримання унікальних і дуже корисних яєць. Вони містять мінімум калорій і багаті на білок. Мають відмінний смак, тому можуть вживатися сирими. Вважається, що саме яйця цього виду перепелів не містять у собі збудника сальмонельозу.

Наприкінці 2019 року перепелів селадон завезли до України. Сьогодні цю породу утримують і розводять в одному з фермерських господарств країни.

Нагадаємо, Україна – один із найбільших виробників перепелиних яєць у Європі.

Як повідомлялося, в Криму вивели нову породу перепелів.