Тваринництво

У Німеччині виробництво індичатини скорочується через жорсткіші вимоги до благополуччя птиці

У Німеччині в 2023 році посадки добових індичат були стабільними: 6,6 млн голів індичок (як і в 2022 році) і 12,9 млн голів індиків (+11,2%). Популярна велика тушка: чим більша її вага, тим вищою буде маржинальність виробництва і прибуток з 1 м² пташника.

Про це розповів Олександр Куліченко, регіональний менеджер із продажів компанії Moorgut Kartzfehn Turkey Breeder GmbH (Німеччина), пише журнал «Наше птахівництво»

Споживання індичатини в Німеччині торік дещо зменшилось ‒ до 4,5 кг на рік на людину. Натомість споживання курятини зросло.

За словами Олександра Куліченка, посилення вимог держави до фермерів щодо поліпшення благополуччя птиці в результаті призводить до скорочення виробництва м’яса птиці в Німеччині. Так, найбільші дискаунтери країни заявили, що з 2024 року продаватимуть тільки м’ясо птиці, вирощеної на вільному вигулі.

«Звичайно, все це ‒ маркетинговий хід, результатом якого буде скорочення прибутків виробників і збільшення заробітків ритейлу, ‒ наголосив Олександр Куліченко. ‒ Бо для торговельних компаній вигідно підвищення ціни на продукцію. Натомість виробникам індичатини доведеться зменшити щільність посадки птиці на 10-12%, щоб відповідати вимогам щодо благополуччя птиці».

При цьому в торговельних мережах Німеччини продається лише охолоджена м’ясна продукція, вироблена в країні.

«Тобто якщо продається охолоджена індичатина, це означає, що молодняк індиків було вирощено тут, птицю вирощено й забито теж у Німеччині. Тому виробникам індичатини з інших країн реалізовувати свою продукцію на території цієї країни виходить тільки на забійні цехи», ‒ пояснив Олександр Куліченко.

Нагадаємо, в Україні в 2023 році виробництво індичатини зросло на 24,7%.