Тваринництво

У курей породи геркулес – смачне, соковите й ніжне м’ясо

У курей породи геркулес – смачне, соковите й ніжне м’ясо

Курей породи геркулес в Україні утримують у птахогосподарстві «Фіалка-Агро» (Харківська область), яке спеціалізується на селекції птиці, а також у невеликій кількості в науково-дослідному інституті птахівництва у селі Борки, де її і вивели.

Геркулес є результатом складного міжпородного схрещування генофондних закордонних і вітчизняних порід із батьківськими формами бройлерів. Породу геркулес ще називають бондаренківська.

«Це – не зовсім порода, це – чотирилінійний крос або, як його ще називають, породний гібрид, – пояснив директор «Фіалка-Агро» Олександр Фіалка в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво». – Тому за звичайного домашнього розведення тільки 25% потомства можуть отримати продуктивні якості батьків».

Порода геркулес уважається найуніверсальнішим видом м’ясо-яєчних курей, які швидко набирають вагу та чудово несуться. Саме через те, що вони великі за живою вагою (самці досягають 5 кг) і відмінної продуктивності, порода отримала таке гучне ім’я.

Для отримання якісного потомства у господарстві відбирають птицю – гібридів першого покоління середньої ваги (самки не більше за 3,2 кг, самці – не більше за 4,8 кг) із правильно розвиненою будовою тіла, уточнив Олександр Фіалка.

«Зазвичай отримуємо інкубаційні яйця масою 70 г, – розповів керівник «Фіалка-Агро». –Через те, що породна лінія недостатньо стійка, і тільки перше потомство гібридів першого покоління має шанс перейняти характеристики батьків, до курей допускаємо півня породи корніш, який відновлює продуктивні якості первісної породи».

Якщо дотримуватися умов транспортування й інкубації, виводимість яєць становить близько 90%, зауважив Олександр Фіалка.

У геркулесів високий імунітет і стійкість до різних захворювань. Ця птиця добре приживається в різному кліматі, через щільне оперення стійко витримує перепади температури.

Утримувати геркулесів потрібно на просторому майданчику й обов’язково з вигулом, бо вони досить активні, їм потрібно багато рухатися, розповів Олександр Фіалка.

«М’ясо цієї птиці дуже смачне, соковите й ніжне. Але є і недоліки: у разі неправильної та незбалансованої годівлі птиця набирає зайву вагу або, навпаки, не досягає нормативних показників. Також після чотирьох місяців м’ясо стає жорстким», – зазначив він.

Як повідомлялося, «Овостар Юніон» почав виробляти яйця від птиці вільного вигулу.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!