Тваринництво

У боротьбі з мухами на свинокомплексі найефективніше поєднувати хімічні й біологічні методи

У боротьбі з мухами на свинокомплексі найефективніше поєднувати хімічні й біологічні методи

Для боротьби з мухами свиней обприскують  розчинами й емульсіями інсектицидів.

Кількість обробок залежить від чисельності мух: перші проводять з інтервалом 3-5 днів, наступні – через 6-7, 10-14 днів.

Проти мух-жигалок застосовують 3-5%-ві дусти диброму, ціодрину, пропоксуру. Можна домогтися максимально тривалої дії препаратів, вдаючись до поперемінної обробки інсектицидами різних груп.

Інсектициди слід застосовувати своєчасно. Найефективнішим є поєднання хімічних і біологічних методів боротьби.

До біологічних методів боротьби з мухами належать стерилізація самців опроміненням, звукові прилади з високою частотою звуку. В останні роки з’явилася група сполук –регулятори розвитку комах. Уже синтезовано кілька тисяч речовин із такою дією.

Найбільший інтерес являють ювенільні гормони. Вони забезпечують регуляцію різних фізіологічних процесів. У разі їхнього збільшення або зменшення в організмі личинок, лялечок і дорослих особин настають незворотні процеси, що призводять до загибелі.

Найактивнішими гормонами є метопрен, альтозид, дифторбензурон, димілін. Їх використовують у концентрації 20-40 г/га для боротьби з пасовищними паразитичними комахами. При цьому витрати окупаються тільки за наявності біотопів не більше як 15-20% загальної території пасовищ.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!