Тваринництво

У 2019 році з ринку йдуть молочнотоварні ферми, які багато інвестували у сектор

За останні шість місяців Україна щомісяця втрачає по 2-3 тис. корів у промисловому виробництві.

Якщо перевести це в цифри, це близько 100 середніх молочнотоварних ферм порівняно з попереднім роком.

Про це заявила віце-президент Асоціації виробників молока (АВМ) Ганна Лавренюк.

«У результаті виробництво молока зменшилося на 166 тис. тонн, – підкреслила вона. – Такими темпами ми ризикуємо залишитися без українського молока та втратити головну галузь, що утворює бюджет».

За словами Ганни Лавренюк, у 2019 році з ринку виходять господарства на 50-200 і більше голів, які дуже багато вклали у молочний сектор, тоді як останні п’ять років закривалися переважно невеликі ферми (на 50 корів), які займалися більше аматорським молочним скотарством.

Таку ситуацію, зауважила вона, спричинила риторика уряду про терміновий запуск ринку землі сільськогосподарського призначення. «Проте за таких запропонованих непрозорих умов та відсутності державної підтримки для тваринників фермери фактично згортають молочне скотарство й акумулюють кошти, – зазначила Ганна Лавренюк. – Молочнотоварна ферма не може існувати без земельного банку, який забезпечує кормову базу, тому що ринок кормів в Україні відсутній».

Ситуація, яка склалася в молочному скотарстві, безпосередньо впливає на переробку: лише за І півріччя 2019 року переробники недорахувались понад 900 тонн молока щодоби. Це обсяг сировини щонайменше для двох потужних молокопереробних заводів, зауважила експертка.

У 2018 році ми констатували скромне, але зростання поголів’я у промисловому секторі, то в 2019 нас різко відкинуло назад: мінус майже 6%. Це найвищий рівень втрат за останні 19 років.

«Ми ризикуємо втратити близько 3,6 млрд грн відрахувань у бюджет та 12% робочих місць в аграрному секторі, які дає молочне скотарство», – наголосила Ганна Лавренюк.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!