У 2019 році Український молочний індекс був найвищим за останні 8 років
Український молочний індекс у 2019 році був найвищим за останні 8 років.
Про це повідомив на своїй фейсбук-сторінці економіст інвестиційного департаменту ФАО Андрій Ярмак.
Для виробників молока цей рік був найкращим з точки зору прибутків щонайменше за останні вісім років, наголосив він. «Однак радіти особливо немає чому з точки зору держави, бо Україна фактично перестає бути значущим експортером молочної продукції, – додав експерт. – Ба більше, є загроза того, що імпорт перевищуватимете експорт уже в 2020 році, особливо якщо курсові тенденції будуть збережені».
Торік розмови про ринок землі призвели до заморожування інвестиційних планів більшості виробників молока на невизначений час. Холдинги та неефективні власники корів почали масово позбуватися худоби, аби зібрати кошти на викуп земельних ресурсів.
«Інша причина – падіння прибутковості виробництва зернових, – зауважив Андрій Ярмак. – Адже раніше за рахунок прибутковості зерна фінансувалася неефективність тваринництва багатьох підприємств, а корів тримали лише, щоб люди, які здають в оренду паї, були до них лояльними. Із запуском ринку землі про це вже можна буде особливо не турбуватися, тому фактично процес вирізання пішов».
Позитив у ситуації, що склалася, експерт вбачає в тому, що з такої кризи галузь вийде оновленою – залишаться лише ті, хто дійсно інвестував у розвиток сучасного виробництва якісного молока.
«Зросте якість молока та молокопродуктів, – зазначив Андрій Ярмак. – Аналогічно з переробниками: на ринку лишатимуться найефективніші. Якщо ще й інвестклімат поліпшиться, то взагалі можна очікувати, що на тлі зниження прибутковості рослинництва в тваринництво почнуть надходити нові, досить якісні кошти».
Як повідомлялося, на перших у 2020 році торгах GDT індекс цін на молочну продукцію зріс на 2,8%.
Довідка
Український молочний індекс – це відношення ціни на сире молоко першого ґатунку до вартості концентрованого кормового раціону в комерційних господарствах.
Додати коментар