Тваринництво

Трохи менше половини світового виробництва індичатини зосереджено у США

Близько 44% світових обсягів м’яса індиків у 2020 році припадало на США, хоча впродовж п’яти років виробництво у цій країні зменшується.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Другим виробником індичатини у світі є Бразилія. Торік на цю країну припадало близько 10,5% світового виробництва. Як порівняти з 2015 роком, виробництво індичатини в Бразилії зросло на 30%, однак проти 2016 року – лише на 7,5%.

Значну кількість індичатини на Американському континенті виробляють Канада та Чилі – відповідно 159,3 тис. тонн і 88,6 тис. тонн у 2020 році, однак і в них спостерігається стагнація або спад виробництва.

В Європі традиційно великими виробниками м’яса індиків є Німеччина, Франція, Польща, Італія, Іспанія та Велика Британія. З них лише Польща та Іспанія протягом останніх п’яти років збільшили його обсяги, решта ж провідних виробників скоротили виробництво. У результаті Польща нині посіла перше місце у рейтингу європейських виробників м’яса індиків (418 тис. тонн у 2020 році).

Більше ніж удвічі наростила виробництво індичатини у 2015-2020 роках Росія (323,6 тис. тонн), яка разом із Францією ділить третю сходинку рейтингу.

За останню п’ятирічку в основних індиківничих регіонах світу (Америка та Європа) спостерігали спалахи високопатогенного грипу птиці, що негативно позначилося на виробництві індичатини в США, Бразилії, Франції, Німеччині, Польщі, Росії й Угорщині.

Найбільшими азійськими виробниками м’яса індиків є Ізраїль і Туреччина, однак загалом його виробництво в 2015-2020 роках також стагнувало. В Індії та Китаї поки немає значного попиту на індичатину, і вони вважають за доцільне задовольняти його за допомогою імпорту.

В Африці понад 70% індичатини виробляють Туніс (у 2020 році 80,3 тис. тонн)  і Марокко (81,4 тис. тонн), а в Океанії практично весь обсяг припадає на Австралію (21,5 тис. тонн).

Як повідомлялося, в Україні виробництво індичатини у січні скоротилося на 24,2%.