Тваринництво

Ситуація на птахівничому ринку неконтрольована і надалі погіршуватиметься, – думка

Ситуація на птахівничому ринку нині неконтрольована і нестабільна, і тільки погіршуватиметься. Залишаться ті підприємства, які мають власні посівні площі із зерновими культурами та комбікормові заводи для виготовлення повнораціонних комбікормів для годівлі птиці.

Таку думку в інтерв’ю журналу «Наше птахівництво» висловив заступник директора з птахівництва ТзОВ «Укрполь-2005» Микола Гарбач.

Висока ціна на зернову сировину та комунальні тарифи позначилася на собівартості виробництва продукції. «Може, холдинги не дуже гостро відчувають цінові коливання, а для деяких середніх підприємств погіршення ситуації на ринку призвело до закриття та припинення своєї діяльності», – зазначив він.

Цінова політика на продукцію птахівництва не буде дуже високою, виробництво буде з мінімальною маржинальністю, бо споживчий ринок найближчим часом лишатиметься з низькою платоспроможністю, додав Микола Гарбач.

«Звичайно, експортні поставки продукції птахівництва поступово відновляться, хоча, найшвидше, не в тих обсягах, що були раніше, і, можливо, до інших країн, ніж раніше», – вважає він.

Чи має сенс розвиватися й розширювати потужності виробництва надалі, Микола Гарбач не зміг відповісти напевне.

Як повідомлялося, виключення птахівників із переліку платників єдиного податку IV групи завдасть удару по малим і середнім підприємствам.

Довідка

«Укрполь-2005» об’єднує три спеціалізованих птахокомплекси з вирощування бройлерів. Основною кормовою базою служить спеціалізований комбікормовий завод із виготовлення різнотипного корму. Земельний банк підприємства – 750 га. Основна частина земель – під посівами кукурудзи, пшениці та сої.