Тваринництво

Свиноматкам данської генетики за 14 днів до опоросу збільшують поживність корму

Одним із головних аспектів зниження падежу поросят у підсисний період є здоров’я свиноматки впродовж поросності й опоросу. Від цього безпосередньо залежить і збереженість поросят, і їхня вага на момент народження та відлучення, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Якість годівлі поросних свиноматок данської генетики впливає на внутрішньоутробний розвиток плодів і їхню масу на момент народження, а також майбутню здатність до секретування молозива/молока. Так, наприкінці поросності потреба свиноматки в поживних речовинах зростає на 30%.

У період лактації корм повинен бути високопоживним і добре збалансованим, годівля – згідно з нормами. Це забезпечить секретування достатньої кількості молозива та молока для вигодовування великих гнізд без залучення резервів організму (свиноматка не повинна бути худою, а втрата шпику впродовж лактації перевищувати 3-4 мм).

Отже, за 14 днів до опоросу свиноматкам данської генетики варто на 30% збільшити поживність корму та вміст у ньому протеїну та жирів. Рекомендується додавати риб’ячий жир, лляну олію.

На 70-110-й день поросності важливо ввести в раціон аргінін, необхідний для регуляції плацентарно-плодового кровотоку – передачі поживних речовин і кисню від матері до плоду.

Крім того, раціон поросних свиноматок має бути збалансованим за рівнем мінералів і вітамінів: містити фолієву кислоту, вітамін А, залізо, цинк і магній, важливі для забезпечення нормального розвитку плодів.

Як повідомлялося, данські свиноматки швидше окуповуються завдяки багатоплідності та відмінним приростам.