Тваринництво

Свиней, важкохворих на чорні легені, вибраковують

Свиней, важкохворих на чорні легені, вибраковують

Збудник актинобацилярної плевропневмонії (АПП) досить широко розповсюджений серед свиногосподарств України. При цьому офіційну статистику вести практично неможливо, оскільки приватні господарства доволі часто приховують факти загибелі й хвороби тварин від АПП.

 

Крім того, дуже багато випадків виникнення в господарствах кількох інфекцій, що утруднює діагностику. Для остаточного підтвердження діагнозу на АПП треба направити зразки у Центр сучасної діагностики в Києві, де можна встановити серотип збудника та його чутливість до протимікробних засобів.

Часто можна спостерігати спалахи хвороби на етапах відгодівлі, оскільки ці сектори мають найгіршу систему вентиляції й регуляції температури. Цей період зазвичай характеризується розвитком мікоплазмової пневмонії та легеневої форми хвороби Ауєскі.

Лікують АПП такими антибіотиками: цефтіоклін, цефтіокур – внутрішньом’язово 1 мл/16 кг маси тіла протягом трьох діб; новий а/б амокланід – 0,2-0,5 г/10 кг маси тіла з 12-годинним інтервалом протягом трьох-п’яти діб, за важких станів можна збільшити дозування вдвічі.

Профілактика актинобацилярної плевропневмонії полягає у суворому дотриманні технології вирощування, утримання й годівлі свиней, своєчасній дезінфекції приміщень.

У разі появи плевропневмонії важкохворих тварин вибраковують. Хворих і підозрюваних на захворювання тварин ізолюють й обробляють антибактеріальними препаратами.

Свиней, які одужали, відгодовують відокремленими групами та здають на забій. Для племінних справ тварин із таких господарств не використовують. У господарствах із нестабільною ситуацією щеплення проводять усьому поголів’ю свиней.

Довідка

Актинобацилярна плевропневмонія свиней – інфекційне захворювання, яке характеризується геморагічним, гнійно-некротичним і фібринозним запаленням легенів, так звані чорні легені. Сприйнятливі до збудника цієї хвороби свині різного віку й порід незалежно від сезону року.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!