Тваринництво

Свиней, важкохворих на чорні легені, вибраковують

Поділитись:
Свиней, важкохворих на чорні легені, вибраковують

Збудник актинобацилярної плевропневмонії (АПП) досить широко розповсюджений серед свиногосподарств України. При цьому офіційну статистику вести практично неможливо, оскільки приватні господарства доволі часто приховують факти загибелі й хвороби тварин від АПП.

 

Крім того, дуже багато випадків виникнення в господарствах кількох інфекцій, що утруднює діагностику. Для остаточного підтвердження діагнозу на АПП треба направити зразки у Центр сучасної діагностики в Києві, де можна встановити серотип збудника та його чутливість до протимікробних засобів.

Часто можна спостерігати спалахи хвороби на етапах відгодівлі, оскільки ці сектори мають найгіршу систему вентиляції й регуляції температури. Цей період зазвичай характеризується розвитком мікоплазмової пневмонії та легеневої форми хвороби Ауєскі.

Лікують АПП такими антибіотиками: цефтіоклін, цефтіокур – внутрішньом’язово 1 мл/16 кг маси тіла протягом трьох діб; новий а/б амокланід – 0,2-0,5 г/10 кг маси тіла з 12-годинним інтервалом протягом трьох-п’яти діб, за важких станів можна збільшити дозування вдвічі.

Профілактика актинобацилярної плевропневмонії полягає у суворому дотриманні технології вирощування, утримання й годівлі свиней, своєчасній дезінфекції приміщень.

У разі появи плевропневмонії важкохворих тварин вибраковують. Хворих і підозрюваних на захворювання тварин ізолюють й обробляють антибактеріальними препаратами.

Свиней, які одужали, відгодовують відокремленими групами та здають на забій. Для племінних справ тварин із таких господарств не використовують. У господарствах із нестабільною ситуацією щеплення проводять усьому поголів’ю свиней.

Довідка

Актинобацилярна плевропневмонія свиней – інфекційне захворювання, яке характеризується геморагічним, гнійно-некротичним і фібринозним запаленням легенів, так звані чорні легені. Сприйнятливі до збудника цієї хвороби свині різного віку й порід незалежно від сезону року.

AgroTimes

Поділитись:

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!
  • 100 найкращих аграрних підприємств України
  • Експертна рада проекту «Аграрна Еліта України - 2019»
  • 100 найкращих аграрних підприємств України, за номінаціями