Тваринництво

Суміші органічних кислот дозволяють мінімізувати застосування протимікробних засобів для птиці

Суміші органічних кислот дозволяють мінімізувати застосування протимікробних засобів для птиці

Застосовуючи суміші органічних кислот, можна значно зменшити використання інших протимікробних засобів, а також забезпечити ліпше засвоєння корму й досягнути кращих показників продуктивності птиці. Інколи це комбінації з двох, трьох і навіть п’яти кислот у синергічному поєднанні.

Кислоти можна поділити на сильні та слабкі, залежно від швидкості властивостей дисоціювати. Саме слабкі кислоти, такі як сорбінова, проходячи через травну систему птиці, й далі дисоціюють і виконують антимікробну дію навіть у товстому відділі кишківника. Сильні кислоти активно дисоціюють у воді, забезпечуючи часткову дезінфекцію систем  напування.

У шлунку сильні кислоти стимулюють активацію пепсиногену в пепсин, що дає змогу активніше розщеплювати складні білки до амінокислот, необхідних для подальшого анаболізму в тканинах.

Різні кислоти не однаково згубно діють на грам-позитивні, грам-негативні бактерії, а також гриби та дріжджі.

Непряма дія кислот полягає ще й у тому, що закислення середовища до рН<4 стимулює ріст і розвиток корисної мікрофлори (біфідо- й лактобактерій) і стримує або припиняє життєдіяльність патогенів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!