Сухе знежирене молоко невигідно експортувати з України через знецінення
Падіння світових цін на сухе знежирене молоко призвело до зниження закупівельних цін європейських трейдерів на українську продукцію до рівня, який фактично є неприйнятним для вітчизняних компаній-експортерів при стабільному курсі гривні.
Для збереження прийнятної маржі переробники змушені знижувати ціну на сировину ‒ в середньому молоко зараз закуповують по 4,2 грн./кг, йдеться у прес-релізі ДП «Держзовнішінформ».
«Експортні ціни на цей вид продукції складають $1,25-1,4 тис. /тонна. Обмежений збут і низькі ціни вплинули також на ринок супутнього продукту виробництва сухого знежиреного молока ‒ вершкове масло. Ціна на цей продукт 82%-ної жирності стартує з $2,3 тис./тонна для країн далекого зарубіжжя. Трохи дорожче товар коштує на ринках СНД ‒ $2,5-2,6 тис./тонна.
Відповідно споживачі на внутрішньому ринку не поспішають закуповувати великі обсяги, розуміючи, що у продавців немає іншого виходу і вони будуть змушені знижувати вартість. Зараз ціни на внутрішньому ринку становлять 59-63 тис. грн./тонна», ‒ резюмують у «Держзовнішінформі» .
Раніше представники молочної галузі України звернулися до Міністерства аграрної політики і продовольства з проханням про державні інтервенції з метою підвищення закупівельних цін, падіння яких зумовлено сезонним надлишком молока.
Додати коментар