Стресові ситуації збільшують симптоми недостатності селену в птиці
За дефіциту селену в птиці затримується ріст, погано формується пір’я, розвивається фіброзна дегенерація підшлункової залози й ексудативний діатез. Також виділяється в’язка чи холодцеподібна рідина жовтуватого або жовтувато-зеленого забарвлення в підніжну клітковину потилиці, грудної клітини, внутрішньої поверхні стегна, живота та в черевну порожнину.
Ексудат накопичується в нижній частині живота в такій кількості, що курчата стоять із широко розставленими ногами й не можуть рухатися, а потім гинуть.
Полегшує перебіг хвороби застосування вітаміну Е, хоча й не усуває її повністю: за надлишку цього вітаміну потреба в селені знижується вдвічі-вчетверо. Стресові ситуації збільшують симптоми недостатності селену та ускладнюють їх.
Селен є обов’язковою складовою частиною ферменту глутатіонперодсидази, що бере участь у руйнуванні перекисних сполук, які утворюються в організмі. Він регулює проникність клітинних мембран, запобігає міопатії шлунку та серця, фіброзній дегенерації підшлункової залози.
Селен міститься в мікрокількості практично в усіх тканинах, за винятком жирової.
Синергістами селену є вітамін Е й антиоксидант сантохін, бо вони сприяють підсиленню синтезу глутатіонпероксиду в організмі, підвищенню концентрації ферменту в плазмі крові.
Нагадаємо, за гострого гастроентериту може загинути більше половини птахопоголів’я.
Додати коментар