Тваринництво

Стимулятори охоти впливають на свиноматок практично так само, як кнури-пробники

Стимулятори охоти впливають на свиноматок практично так само, як кнури-пробники

У ремонтних свинок, що досягли віку осіменіння, і свиноматок після відлучення поросят за тривалої відсутності у них статевої охоти в результаті гіпофункції яєчників або зниженої запліднюваності, коли інші види стимуляції статевої функції виявляються безрезультатними, застосовують стимуляцію гормональними й іншими препаратами. Їх застосовують як окремо, так і в різних комбінаціях.

Якщо у значної частини свиноматок реєструється депресія статевої функції, після усунення негативних чинників стимулювальні препарати можуть бути використані для профілактики анафродизії та малопліддя.

Речовини із запахом кнура або аналогічні їм синтетичні препарати (стимулятори охоти) впливають на статеву функцію свиноматок майже так само, як і самі кнури-пробники.

Розчин феромону наносять на носове дзеркало свиноматок або розбризкують у приміщенні на рівні тварин двічі на день. Така щоденна обробка дорослих свиноматок після відлучення поросят і ремонтних свинок після надходження їх на запліднення, а також у момент запліднення дозволяє підвищити виявлення кількості тварин, що в охоті: у свиноматок на 3,2-9,5%, у ремонтних свинок  на 17,4-31%, підвищити запліднюваність відповідно на 5,4% і 9,4%, багатоплідність – на 0,5 і 0,8 поросяти.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!