Тваринництво

Система тунельної вентиляції у свинарнику зазвичай має зимовий і літній режими

Система тунельної вентиляції у свинарнику зазвичай має зимовий і літній режими

Конвекційний метод охолодження у виробничому приміщенні свиноферми дасть найбільший ефект за застосовування системи тунельної вентиляції.

Традиційні системи з використанням шахт повністю не компенсують негативний вплив високих температур на свиней через неможливість забезпечити високу швидкість руху повітря й оптимальну траєкторію цього руху.

За тунельної вентиляції швидкість повітропотоку в приміщенні можна легко регулювати, досягаючи комфортної для тварин температури навіть у спеку. Цей тип вентиляції дає змогу також уникати так званих зон застою повітря, де швидкість його руху нижча за гранично допустиму норму.

Особливо ефективно тунельна вентиляція працює в приміщеннях із загонами з металевих стрижнів. Рух повітря відбувається завдяки витяжним вентиляторам в одній чи двох стінах.

Система тунельної вентиляції, як правило, має два режими: зимовий (мінімальний) і літній (максимальний). У свинарниках з окремими виробничими приміщеннями встановлюють тунельну поперечну вентиляцію двох типів: із загальним технологічним коридором чи без нього.

Для облаштування тунельної вентиляції висуваються певні умови до герметичності будівлі. Крім того, під час проектування системи важливо врахувати довжину корпусу, адже повітря, проходячи виробничою зоною, нагрівається. Рекомендована максимальна довжина свинарника за ширини 18 м становить 90 м. За більшої довжини варто використовувати двосторонню систему тунельної вентиляції.

Система тунельної вентиляції оптимально поєднується з системами випарного охолодження повітря, що дуже важливо для регіонів, де пікова денна температура повітря перевищує +30 °C.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!