Тваринництво

Система крапельного охолодження робить свиноматок спокійнішими

Система крапельного охолодження робить свиноматок спокійнішими

За температури повітря в приміщенні +30 °С свиноматки, що охолоджувалися крапельним способом, споживали більше корму й менше втрачали вагу під час лактації.

Це продемонстрував експеримент в університеті штату Канзас (США).

Приплід від кожної охолодженої тварини важив у середньому на 5,27 кг більше, ніж у тих, які не охолоджувалися.

Свиноматки у станках із системою крапельного охолодження менше вставали/рухалися, менше гралися з ніпельними напувалками, були спокійнішими.

Технологія крапельного охолодження не потребує складних технічних рішень. Система складається з форсунок, трубок, фітингів, електромагнітного клапана та фільтра води. Керування здійснюється за допомогою термостата чи контролера.

Термостат чи контролер, як правило, налаштовують так, щоб вмикати систему, коли температура повітря в приміщенні досягне +29,5 °С. Однак, якщо тварини виявляють ознаки теплового стресу за нижчої температури, поріг спрацювання можна знизити.

Типовий режим роботи системи – 1 хвилина увімкнено (краплі капають), 10 хвилин вимкнено. Протягом хвилини на загривок свиноматки потрапляє приблизно 60 мл води. Після того як вода випарувалася з поверхні тіла, цикл вмикається знову.

За дуже високої температури (за умови, що свиноматки розташовуються на щілинній підлозі – пластиковій або металевій), система може бути увімкнена протягом 3-5 хвилин.

AgroTimes 

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!