Синдром зниження несучості у курей профілактують вакцинами
Ефективним методом профілактики синдрому зниження несучості (СЗН) у курей є імунізація поголів’я до початку яйцекладки інактивованими вакцинами.
У щепленні молодняку немає доцільності. Тривалість імунітету – близько року, і настає він через 10 діб після імунізації. За потреби поголів’я вакцинують повторно.
Частіше застосовують вакцини, що одночасно забезпечують захист від кількох захворювань, зокрема хвороби Гамборо, хвороби Ньюкасла та СЗН; хвороби Ньюкасла, інфекційного бронхіту та СЗН.
Для профілактики СЗН обов’язковими умовами є:
– ретельне дотримання загальних санітарно-ветеринарних і технологічних норм утримання птиці;
– комплектування стада добовим молодняком чи завезення інкубаційних яєць тільки з благополучних щодо інфекційних захворювань птахівничих господарств;
– забезпечення повноцінної годівлі птиці;
– обов’язкове балансування раціону за білками, вітамінами, мікро- та макроелементами;
– за підготовки пташників до наступної партії птиці обов’язкова дезінфекція, дезінвазія та дератизація;
– комплектування пташників одновіковою птицею;
– обов’язкове дезінфікування інкубаційних яєць як після знесення, так і безпосередньо перед інкубацією. Якщо в господарстві здійснюють інкубацію завезених яєць, то це має бути окремо від інкубації яєць, отриманих від власного поголів’я. Також завезений добовий молодняк вирощують окремо від молодняку, отриманого від власного поголів’я.
Довідка
Синдром зниження несучості – інфекційна вірусна хвороба курей, яка характеризується різким зниженням несучості, ураженням репродуктивних органів, зміною пігментації та форми знесених яєць, появою виливків, стоншенням, деформаціями, а подекуди повною відсутністю шкаралупи. На тлі цього відбувається втрата повноцінності білка, зниження відсотка виходу молодняку з інкубаційних яєць, зниження його життєздатності.
Подекуди хвороба протікає в асоціації з респіраторним мікоплазмозом, інфекційним бронхітом, інфекційною анемією, колібактеріозом.
Додати коментар