Тваринництво

Що роблять із птицею після виявлення інфекційного бронхіту курей

У разі виникнення інфекційного бронхіту курей в молодняку товарних господарств хвору та некондиційну птицю вибраковують і переробляють на м’ясо-кісткове борошно з подальшим його знищенням. Решту молодняку птиці щеплюють вірусвакцинами.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

У бройлерних господарствах весь санітарний брак утилізують, кондиційну хвору птицю відправляють на промислове перероблення. Умовно здорову птицю після закінчення технологічного циклу забивають без обмежень.

За інфекційного бронхіту курей у племінних господарствах хвору дорослу птицю забивають, а умовно здорову використовують для отримання товарного яйця з подальшим забоєм птиці. Так чинять із батьківським стадом у товарних господарствах.

Реалізацію яєць із неблагополучного пташника допускають після дезінфекції дозволеними деззасобами безпосередньо перед вивезенням із господарства і тільки для промислового перероблення (яєчний порошок), з умовно благополучних пташників або від перехворілої птиці – для харчових потреб.

Тушки забитої птиці з неблагополучних пташників спрямовують на промислове перероблення. Тушки курей із благополучних пташників реалізують на загальних підставах.

Пух і пір’я, отримані в результаті забою хворої або підозрілої на захворювання птиці, просушують у спеціальних установках за температури 85-90 °C протягом 15 хвилин або дезінфікують, занурюючи у 3%-й розчин формальдегіду за температури 45-50 °C із експозицією 30 хвилин і висушують, а потім вивозять на переробні підприємства в тарі з подвійним опакуванням.

Інкубація яєць, отриманих від птиці благополучних пташників, дозволяється в інкубаторах господарства після дворазової дезінфекції (перед закладанням в інкубатори і за виведення курчат). Одержаний молодняк можна використовувати в господарстві для внутрішньогосподарських потреб. Відходи інкубації утилізують або знищують.

Нагадаємо, імунітет у курей після інфекційного бронхіту підтримується 5-6 місяців.