Що необхідно враховувати експортерам молочної продукції до Бангладеш
Експорт молочної продукції до Бангладеш має свої особливості.
Про них розповів Антон Докторов, старший спеціаліст практики досліджень і комерційного розвитку Crowe Mikhailenko.
‒ Більшість населення країни ‒ мусульмани. Тому насамперед необхідна сертифікація Halal.
‒ Якість і безпечність. Попри те, що Бангладеш ‒ країна, яка розвивається, тут висувають високі вимоги щодо якості молочної продукції. Тому наявність ISO та HACCP торує шлях до цього ринку.
‒ Фінансова ситуація в Бангладеш ‒ не з простих. Через це основний метод роботи з експортно-імпортними операціями ‒ це акредитиви.
«На нашому ринку їх практикують дуже зрідка. Тому якщо виробник хоче вийти без посередника на ринок Бангладеш, йому варто детальніше дізнатися про акредитиви і бути готовим з ними працювати», ‒ зауважив Антон Докторов.
‒ Бізнес-культура передбачає пошук локальних партнерів. На ринку перероблення молока Бангладеш панує олігополія: 90% належить чотирьом місцевим переробникам. Серед них і найбільший ‒ державна корпорація Milk Vita, частка якої становить понад 40% ринку. Aarong Dairy та PRAN ‒ по 24%, Farm Fresh ‒ 2%, решта 10% ‒ інші учасники. Тому ці згадані чотири виробники диктують і умови, і визначають, де і в якій кількості продаватиметься молочна продукція, наголосив експерт.
Партнерами у Бангладеш можуть бути і виробники солодощів, кондитерські фабрики.
«Дуже важливо виконувати всі зобов’язання, працювати стабільно, тримати високу якість ‒ тоді відповіддю буде лояльність партнерів. Але незначна недбалість, неуважність до дрібниць здатні зруйнувати відносини», ‒ застеріг Антон Докторов.
‒ Маркетинг і просування. Експортована продукція має бути в брендованому пакованні. Якщо, до прикладу, 25-кілограмові мішки сухого молока, то обов’язково з брендом заводу ‒ на це в Бангладеш звертають особливу увагу.
Раніше ми писали про три перспективні молочні продукти для експорту до Бангладеш.