Що може серйозно тиснути на ціни сирого молока
Попри загальне зниження об’ємів молока для промислової переробки та внутрішнього споживання, ціни на сире молоко в Україні стрімко зростають. Основною зацікавленою стороною попиту є молокопереробні підприємства, які нещодавно отримали так звані єврономери і мають надію на укладання вигідних експортних контрактів
На цьому наголосила директорка з матеріально-технічного постачання компанії «Люстдорф» Олена Бідна, пише Телеграм-канал UA-82.5.
«Ситуація, здавалося б, дуже невигідна для інших молокопереробних підприємств, особливо для тих, хто працює на внутрішній ринок, бо попит відновлюється дуже повільно і є великі сумніви у можливості адекватного підняття відпускних цін на готову продукцію», – зазначила вона.
Реалізація готової молочної продукції на внутрішній ринок з початком війни знизилася на 25-50%, залежно від виду, а відновлення попиту за останні місяці оцінюється лише в 2-10%.
«Прибутковий експорт дозволяє утримувати закупівельні ціни на сире молоко на досить високому рівні, – наголосила вона. – Без такої ситуації я маю сумніви, що ціни на сировину могли б взагалі підніматись цього сезону».
За словами Олени Бідної, до цього часу експорт молочної продукції мав позитивну динаміку і хороші темпи, але вже починає відчуватися певне зниження попиту – це стосується і цін пропозицій, і обсягів поставок.
«Це було очікувано, – вважає вона, – Європа поповнює свої запаси, Нова Зеландія також пропонує хороші ціни, тому, гадаю, експортні ціни вже не будуть так стрімко зростати».
Якщо цей тренд збережеться, ми можемо побачити зниження попиту, а, отже, і серйозний тиск на ціни сирого молока в Україні, додала Олена Бідна.