Тваринництво

Щодо реєстрації захворювання птиці господарського призначення на хворобу Ньюкасла і високопатогенний грип

Щодо реєстрації захворювання птиці господарського призначення на хворобу Ньюкасла і високопатогенний грип

 

Згідно з офіційною інформацією Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ), протягом поточного місяця зареєстровано випадки захворювання птиці господарського призначення на хворобу Ньюкасла на території Республіки Болгарія, а також на високопатогенний грип птиці (ВПГП) на території Республіки Угорщина, Австрії та Німечинни, — повідомляє Держпродспоживслужба, яка здійснює постійний моніторинг епізоотичної ситуації у світі щодо інфекційних хвороб тварин.

За кожного випадку для застосування принципу регіоналізації Держпродспоживслужба направляє листи до компетентних органів країн, у яких зареєстровано випадки ВПГП і хвороби Ньюкасла з проханням надати детальну інформацію щодо застосування регіоналізації, зонування та вживаються з метою локалізації, ліквідації високопатогенного грипу птиці.

На сьогодні Держпродспоживслужба отримала інформацію від компетентних органів Німеччини й Угорщини. За результатами вивчення наданої інформацією українські сторона ухвалить рішення щодо можливого застосування обмежувальних заходів із урахуванням принципу «регіоналізації».

Спалахи грипу птиці та хвороби Ньюкасла зареєстровано також серед диких і перелітних птахів у таких країнах східної та західної Європи, як Румунія, Польща, Угорщина, Болгарія, Нідерланди, Швейцарія, Австрія, Німеччина, Хорватія — в разі виявлення в дикій фауні обмежувальні заходи щодо ввезення з територій і регіонів країн — членів ЄС не застосовуються.

Довідково

Щодо застосування принципу «регіоналізації» у виникненні високопатогенного грипу птиці та хвороби Ньюкасла в країнах ЄС.

Під час застосування обмежувальних заходів при спалахах грипу птиці та хвороби Ньюкасла, зокрема принципу «регіоналізації», українська сторона керується рекомендаціями Всесвітньої організації охорони здоров’я тварин (МЕБ) та національним законодавством.

Українська сторона проаналізувала отриману від компетентних органів країн ЄС інформацію щодо спалахів грипу птиці, хвороби Ньюкасла та може сказати таке.

Здебільшого в разі виникнення захворювань в одному господарстві на одній території воно за незначний проміжок часу поширюється на інше господарство, що розташоване на благополучній території. Ймовірною причиною спалахів грипу є дика птиця, яка має здатність до міграції, тому існує значний ризик поширення інфекції на нові території. Також слід зазначити, що інкубатор і центри зі збирання інкубаційних яєць можуть находитися в одному регіоні, а підприємства сировинної зони (племгосподарства), з яких надходить інкубаційне яйце, призначене для експорту в Україну, розташовані на території інших регіонів. Тому застосування принципу «регіоналізації» має проводитися на підставі вивчення вичерпної інформації.

Увага! На сьогодні в Україні діють жорсткіші вимоги до застосування обмежувальних заходів за спалахва грипу та хвороби Ньюкасла, ніж у країнах ЄС. Так, в разі виникнення грипу птиці в Україні забороняється переміщення птиці та сировини з неї з території регіону (області), у якому виявлено захворювання, а якщо спалах виявлено поблизу меж інших областей, забороняється переміщення птиці та сировини з неї з декількох областей. Крім того, обмеження можуть бути зняті лише через 6 місяців після проведення стемпінг-ауту та вжиття визначених заходів.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!