Самою вакцинацією не досягти захисту ВРХ від нодулярного дерматиту
Вакцинація від нодулярного дерматиту великої рогатої худоби сама по собі не дає 100%-ї гарантії захисту від занесення збудника та захисту від захворювання. Високого ефекту від щеплення можна досягти тільки в комплексі з іншими загальногосподарськими та ветеринарносанітарними заходами.
Для дезінфекції приміщень застосовують зареєстровані в Україні засоби, що містять похідні фенолу, гіпохлорит натрію, сполуки йоду, четвертинні амонійні сполуки тощо.
Значну увагу потрібно приділити дезінсекції приміщень і застосуванню репелентів, бо основним переносником хвороби є кровосисні комахи.
На сьогодні ухвалено рішення щодо створення резерву вакцини для потреб України на випадок спалаху нодулярного дерматиту.
Фахівці Держпродспоживслужби та Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штампів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) провели випробування якості й безпечності тільки однієї вакцини – Lumpy Skin Disease Vaccine by Onderstepoort Biological Products, SA (LSDV Neethling strain).
Вакцина за показниками якості та безпечності відповідала вимогам нормативних документів. Хоча під час випробувань було відмічено побічні ефекти у вигляді припухлості на місці її введення. Ступінь прояву побічних ефектів не виходив за межі описаного виробником у застереженнях до застосування.
Довідка
Нодулярний дерматит (Lumpy skin diseases, LSD) – хвороба ВРХ, збудником якої є каприпоксвірус першого серотипу, яка характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи, утворенням вузликів на шкірі, слизових оболонках і внутрішніх органах тварин. Захворюваність варіюється від 5% до 45%, а рівень смертності тварин сягає 10%.
Додати коментар