Тваринництво

Самою вакцинацією не досягти захисту ВРХ від нодулярного дерматиту

Самою вакцинацією не досягти захисту ВРХ від нодулярного дерматиту

Вакцинація від нодулярного дерматиту великої рогатої худоби сама по собі не дає 100%-ї гарантії захисту від занесення збудника та захисту від захворювання. Високого ефекту від щеплення можна досягти тільки в комплексі з іншими загальногосподарськими та ветеринарносанітарними заходами.

Для дезінфекції приміщень застосовують зареєстровані в Україні засоби, що містять похідні фенолу, гіпохлорит натрію, сполуки йоду, четвертинні амонійні сполуки тощо.

Значну увагу потрібно приділити дезінсекції приміщень і застосуванню репелентів, бо основним переносником хвороби є кровосисні комахи.

На сьогодні ухвалено рішення щодо створення резерву вакцини для потреб України на випадок спалаху нодулярного дерматиту.

Фахівці Держпродспоживслужби та Державного науково-контрольного інституту біотехнології і штампів мікроорганізмів (ДНКІБШМ) провели випробування якості й безпечності тільки однієї вакцини – Lumpy Skin Disease Vaccine by Onderstepoort Biological Products, SA (LSDV Neethling strain).

Вакцина за показниками якості та безпечності відповідала вимогам нормативних документів. Хоча під час випробувань було відмічено побічні ефекти у вигляді припухлості на місці її введення. Ступінь прояву побічних ефектів не виходив за межі описаного виробником у застереженнях до застосування.

Довідка

Нодулярний дерматит (Lumpy skin diseases, LSD) – хвороба ВРХ, збудником якої є каприпоксвірус першого серотипу, яка характеризується лихоманкою, ураженням лімфатичної системи, утворенням вузликів на шкірі, слизових оболонках і внутрішніх органах тварин. Захворюваність варіюється від 5% до 45%, а рівень смертності тварин сягає 10%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!