Тваринництво

Ринок Лівану для української продукції тваринництва має значний потенціал до зростання

Ринок Лівану для української продукції тваринництва має значний потенціал до зростання

Україна експортує до Лівану продукції більш ніж на $400 млн, хоча потенціал – $1 млрд. Перспективними є постачання великої рогатої худоби, м’яса та молочних виробів.

Про це заявив міністр аграрної політики і продовольства Віталій Коваль за підсумками візиту до Лівану, повідомляє пресслужба Мінагрополітики.

Зазначається, що міністр зустрівся з ліванськими бізнесменами – представниками понад 12 компаній, які займаються імпортом: борошномелами, трейдерами, підприємцями, які купують харчові продукти, м’ясо та зернові з України.

За інформацією Коваля, ліванські підприємці імпортують десятки тисяч тонн ВРХ. Нещодавно почали завозити до Лівану й овець. Саме ці напрями скотарства через дефіцит м’яса можуть бути перспективними для українських аграріїв.

«Сьогодні ми експортуємо до Лівану продукцію більш ніж на $400 млн, хоча потенціал – $1 млрд. Саме тому завдання Мінагрополітики – наростити імпорт нашої продукції до Лівану. Обговорив з їхнім бізнесом, що необхідно зробити для збільшення товарообігу. Ліванські підприємці відзначили деякі бюрократичні моменти та логістичні проблеми. Тепер ясно розумію, що потрібно спростити в процедурах. Ліван для нас – важливий торговельний партнер, тому працюватимемо над розвитком наших відносин і далі», 

– наголосив Віталій Коваль.

Міністр звернув увагу на те, що в Лівані дуже активна українська громада. Під час зустрічі з її представниками українська делегація обговорила логістичне сполучення з Україною та збільшення вітчизняних продуктів у ліванських магазинах.

Нагадаємо, до 2035 року в ЄС зростатиме популярність м’яса птиці, на відміну від свинини та яловичини.