Тваринництво

Ротавірусну інфекцію та колібактеріоз у свиней ефективніше профілактикувати

Ротавірусну інфекцію та колібактеріоз у свиней ефективніше профілактикувати

У виробничих умовах свиноферми зазвичай спостерігається асоційований перебіг ротавірусної інфекції та колібактеріозу у тварин, що завдає значних економічних збитків господарству.

Шансів на видужання у хворих тварин мало. Лікування є дорогим і здебільшого неефективним.

Роль імунопрофілактики згаданих хвороб полягає у забезпеченні формування імунітету в супоросних свиноматок для передачі його новонародженим поросятам.

Імунітет поросят за колібактеріозу й ротавірусної інфекції пасивний – молозивний, напруженість якого тим сильніша, чим більше імуноглобулінів в міститься молозиві свиноматки. Резорбція імуноглобулінів із молозива в кишківнику новонароджених поросят триває 72 години, але найінтенсивніше – протягом першої доби.

Високу концентрацію імунних тіл у молозиві вдається отримати тільки імунізацією свиноматок. Оптимальні терміни вакцинації – 5-2 тижні до опоросу.

Щоб запобігти занесенню інфекції ззовні, комплектування свиноферми проводять тільки тваринами з благополучних господарств. Усіх завезених тварин утримують в ізольованих приміщеннях і досліджують на ротавірусну інфекцію протягом 30 діб.

Організовують ізольоване вирощування молодняку різних вікових груп. Крім того, забороняють доступ на ферму сторонніх осіб, регулярно дезінфікують приміщення, інвентар, спецодяг.

У разі виникнення захворювання хворих тварин негайно ізолюють і проводять симптоматичне лікування, забезпечують оптимальні умови для їхнього утримання.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!