Тваринництво

Режим переривчастого освітлення в пташниках заощаджує електроенергію та напряму впливає на птицю

Режим переривчастого освітлення в пташниках заощаджує електроенергію та напряму впливає на птицю

Використання режиму переривчастого освітлення (РПО) дозволяє значно скоротити витрати електроенергії на птахопідприємствах – на 40% і більше.

Сумарна тривалість світлового дня за РПО значно менша, ніж з одним фотоперіодом протягом доби.

РПО напряму впливає на птицю. За даними одних дослідників, поліпшується продуктивність несучки, збереженість птиці, зростає маса яєць, покращується якість шкаралупи й навіть конверсія корму.

Інші ж автори наголошують на неоднозначності впливу такого режиму на продуктивність курей.

Ефективність режимів переривчастого освітлення для курей-несучок залежить від  світлових програм. Після вирощування ремонтного молодняку в умовах світлового режиму з одним фотоперіодом протягом доби за подальшого утримання курей-несучок  ефективнішим виявилося переривчасте освітлення з меншим числом фотоперіодів.

Режим переривчастого освітлення з великим числом фотоперіодів може бути економічно доцільним у поєднанні з РПО у вирощуванні молодняку.

Перехід на режим переривчастого освітлення перед початком продуктивного періоду після тривалого освітлення дещо затримує наростання несучості, незважаючи на кращий розвиток репродуктивних органів у курей.

Птиця, яку утримують в умовах РПО, має вищу інтенсивність яйцекладки на початку продуктивного періоду. І надалі її продуктивність залежатиме від вдалого поєднання режимів освітлення.

Зміна ритмічності в РПО, коли однаково короткі періоди світла у вирощуванні замінюють на різні за тривалістю світлові експозиції, вимагає певного часу на звикання організму.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!