Режим переривчастого освітлення в пташниках заощаджує електроенергію та напряму впливає на птицю
Використання режиму переривчастого освітлення (РПО) дозволяє значно скоротити витрати електроенергії на птахопідприємствах – на 40% і більше.
Сумарна тривалість світлового дня за РПО значно менша, ніж з одним фотоперіодом протягом доби.
РПО напряму впливає на птицю. За даними одних дослідників, поліпшується продуктивність несучки, збереженість птиці, зростає маса яєць, покращується якість шкаралупи й навіть конверсія корму.
Інші ж автори наголошують на неоднозначності впливу такого режиму на продуктивність курей.
Ефективність режимів переривчастого освітлення для курей-несучок залежить від світлових програм. Після вирощування ремонтного молодняку в умовах світлового режиму з одним фотоперіодом протягом доби за подальшого утримання курей-несучок ефективнішим виявилося переривчасте освітлення з меншим числом фотоперіодів.
Режим переривчастого освітлення з великим числом фотоперіодів може бути економічно доцільним у поєднанні з РПО у вирощуванні молодняку.
Перехід на режим переривчастого освітлення перед початком продуктивного періоду після тривалого освітлення дещо затримує наростання несучості, незважаючи на кращий розвиток репродуктивних органів у курей.
Птиця, яку утримують в умовах РПО, має вищу інтенсивність яйцекладки на початку продуктивного періоду. І надалі її продуктивність залежатиме від вдалого поєднання режимів освітлення.
Зміна ритмічності в РПО, коли однаково короткі періоди світла у вирощуванні замінюють на різні за тривалістю світлові експозиції, вимагає певного часу на звикання організму.
Додати коментар