Птиця важких кросів більш сприйнятлива до теплового стресу
Найвідчутнішими наслідками перегріву птиці за промислового використання є зміна теплового обміну, розвиток респіраторного алкалозу, погіршення засвоєння поживних речовин у шлунково-кишковому тракті, оксидативний стрес. Саме ці порушення за теплового стресу спричиняють зниження продуктивності птиці та масову загибель.
Птиця важких кросів, самці та старша за віком птиця більш сприйнятливі до теплового стресу.
Підвищення температури навколишнього середовища на кожні 3 °C вище 27 °C знижує прирости приблизно на 0,9% та підвищує конверсію на 2,1%.
Прирости, споживання корму, індекс конверсії погіршуються після підвищення температури вище 24 °C. За 35 °C прирости на 50% нижче, ніж за 21 °C, споживання корму на 65% нижче і конверсія вище на 20%.
Підвищення температури з 24 °C до 30,5 °C за однакової вологості знижує конверсію корму на 9,6%. Якщо температура становить 31,5 °C за вологості близько 70%, конверсія знижується на 31%.
Разом із респіраторним алкалозом на фоні підвищення температури навколишнього середовища у птиці розвивається оксидативний стрес, що викликає порушення балансу між утворенням вільних радикалів у організмі та рівнем нейтралізуючих їх антиоксидантів.
Оксидативний стрес — прихована загроза, яка проявляється зниженням імунітету, пригніченням росту птиці, ураженням печінки та дегенерацією м’язової тканини.
Додати коментар