Тваринництво

Проводиться розслідування щодо наявності недозволених речовин у меду, який експортується до Чехії

Проводиться розслідування щодо наявності недозволених речовин у меду, який експортується до Чехії

За повідомленням RASFF (Системи швидкого оповіщення для харчових продуктів та кормів) № 2015.1522, № 2015.1548, № 2015.1571 у меду бджолиному українського походження, який експортувався до Чеської Республіки, виявлені недозволені речовини (протимікробні речовини). Для з’ясування ситуації та перевірки зазначеної інформації, спеціалістами державної служби ветеринарної медицини проводиться розслідування та вживаються відповідні заходи з метою встановлення причин отримання чеською стороною позитивних результатів лабораторних досліджень українського меду.

Про це повідомив перший заступник Голови Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа.

За його словами, розпорядженнями Головного державного інспектора ветеринарної медицини України від 30.12.2015 № 128 та від 18.01.2016 № 9 тимчасово заборонена видача ветеринарних документів на мед бджолиний для експорту до держав-членів Європейського Союзу.

При цьому перший заступник Голови Держпродспоживслужби відзначив високий рівень системи контролю безпечності продуктів харчування в Україні, що дозволяє експортувати на світовий ринок продукцію високої якості.
Володимир Лапа зазначив, що українська сторона дуже зацікавлена у розвитку співробітництва з країнами ЄС, тому зробить все можливе для того, аби у стислі терміни вирішити всі питання. Він висловив сподівання, що розслідування такі спірні моменти зніме.

У то же час вітчизняні виробники повинні розуміти, що зовнішній ринок – це не лише нові можливості, але й велика відповідальність. Тому українські компанії, які виходять зі своєю продукцію на світовий ринок, мають бути до такої відповідальності готовими.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!