Тваринництво

Пропозиція молока-сировини на перероблення скоротилася до 2,9 млн тонн

Пропозиція молока-сировини на  перероблення скоротилася до 2,9 млн тонн

Пропозиція молока-сировини для перероблення в поточному сезоні скоротилася на 18%, як порівняти з 2021 роком, – до 2,9 млн тонн.

На цьому наголосив партнер проєктів Інфагро Максим Фастєєв.

«Ще більшого падіння зазнав внутрішній ринок, який скоротився на 28% – крім прямих продажів молочних продуктів, суттєво знизився попит у суміжних галузях – клієнтах молочників: кондитерській, м’ясній та інших», – додав він.

Експерт зауважив, що торік Україна мала збалансовану модель промислового молочного ринку в еквіваленті молока (а в грошах – навіть імпортоорієнтовану): тобто обсяги експорту дорівнювали імпорту, а пропозиція – обсягам внутрішнього ринку/споживання.

Весь надлишок, який утворився під час війни на внутрішньому ринку, вдалося реалізувати. Ситуацію врятувала і сприятлива цінова кон’юнктура світового молочного ринку.

«За підсумками року ми бачимо зростання молочного експорту на 10% та зниження імпорту на 50%, як порівняти з 2021 роком», – підкреслив Максим Фастєєв.

За його словами, вдалося зберегти попит на ринку молочної сировини, уникнути критичних коливань закупівельної ціни молока та зберегти перспективи для майбутнього.

Цифри зовнішньої торгівлі відрізняються від офіційних оцінок, уточнив Максим Фастєєв. На відміну від Держстата, який перераховує молочні товари в еквівалент молока тільки через показники жиру в продуктах, Інфагро використовує дані і жиру (база 3,4%), і протеїну (3%). Також у баланс потрапили технічний казеїн, сухе дитяче харчування, морозиво, молоковмісні продукти.

Як повідомлялося, переробним підприємствам поки не можна відмовлятися від молока від населення.