Тваринництво

Процес компостування загиблої птиці триває 6-10 тижнів

Процес компостування загиблої птиці триває 6-10 тижнів

Процес компостування загиблої птиці розпочинається, як тільки буде сформовано бурт. Упродовж усього періоду компостування слід щоденно за допомогою спеціальних штангових термометрів контролювати температуру суміші на різній глибині (0,3; 0,5; 1 м) і хоча б один раз на тиждень – її вологість.

Процес компостування вважають закінченим, коли в компості немає патогенних мікроорганізмів і тушки птиці розклалися не менше ніж на 90% (відсутні м’які тканини). Загальна тривалість компостування, залежно від сезону року й умов, становить від 6 до 10 тижнів.

Швидкість процесу компостування сировини для отримання необхідних кондицій компосту значною мірою залежить від температури, якої буде досягнуто. За температури 65-70 °С швидкість буде майже вдвічі вищою, ніж за 50-55 °С. Своєю чергою ця температура залежатиме від правильного співвідношення вуглецю й азоту, належної аерації суміші та деяких інших чинників.

Готовий компост переміщують у спеціальні відсіки для зберігання або розміщують для зберігання зовні в буртах, які доцільно вкрити поліетиленовою плівкою.

Маса компосту порівняно з масою вихідних компонентів зменшується на 25-30%, об’єм – на 30-40%.

AgroTimes

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Sorry that something went wrong, repeat again!