Тваринництво

Про нестачу кисню в інкубаторі свідчить неправильне розташування зародка в яйці

Неправильне розташування зародка в інкубаційному яйці свідчить про нестачу кисню в інкубаторі, особливо хронічну гіпоксію. Наслідком цього є накльов шкаралупи у гострому кінці яйця.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Вважається, що в такому випадку зародок, пристосовуючись до несприятливих умов дихання та опираючись їм, змінює своє положення/місцерозташування. У результаті наприкінці ембріогенезу голова зародку розвертається у гострий кінець яйця.

Крім того, спостерігаються гіперемія або крововиливи у шкірі та внутрішніх органах, кров у амніотичній рідині. Кров не згортається, що одночасно з неправильним розташуванням зародка характерне й для асфіксії.

За асфіксії у 9-15-добових зародків судин алантоїсу переповнюються кров’ю, спостерігається гіперемія та крововиливи у шкіру та інші органи. Характерною ознакою є темно-вишневий колір крові,  зародки мають синюшний/ціанозний вигляд. У цьому випадку гемоглобін крові вступає в реакцію з вуглекислим газом, утворюючи карбогемоглобін, через що розвивається тканинна асфіксія, й організму не вистачає кисню. Кров у загиблих зародків не згортається.

Посмертною зміною за асфіксії є гематоамніон (уміст крові в амніотичній рідині). Він розвивається орієнтовно через 24 години після загибелі зародка. Причиною такої патології є проблеми з кров’ю зародка: її незгортання, післясмертний гемоліз та проникнення гемоглобіну до амніотичної рідини.

У пташенят, які загинули від асфіксії під час виводу (задохликів), спостерігаються крововиливи на поверхні головного мозку, застійні явища та переповнення кров’ю судин головного мозку, а легені мають ознаки повного чи часткового набряку.

Нагадаємо, висока концентрація формальдегіду токсична для інкубаційних яєць і зародків.