Тваринництво

Препарати з ефірними оліями допомагають птиці боротися з тепловим стресом

За високої температури в пташнику (35-40 °С) температура тіла птиці підвищується на 0,5-1 °С, що призводить до збільшення споживання води двічі-втричі. Подальше підвищення температури в пташнику і, відповідно, температури тіла на 1,5-2 °С веде до загибелі птиці.

Крім цього, надто висока температура довкілля запускає оксидаційний стрес – комплекс негативних реакцій в організмі птиці, внаслідок яких порушується баланс між продукуванням вільних радикалів і рівнем антиоксидантів, що їх нейтралізують.

Медикаментозні, або кормові, методи боротьби з тепловим стресом забезпечують баланс енергії в організмі птиці, захист від обезводнення, підтримують у боротьбі з оксидаційним стресом.

Зокрема, препарати на основі ефірних олій ментолу та евкаліпту полегшують дихання, підтримують роботу імунної системи, покращують апетит.

Засоби для боротьби з тепловим стресом слід застосовувати з питною водою або шляхом розпилення чи створення холодного туману через те, що у стані стресу птиця дуже погано споживає їжу.

Недоліком розпилення чи туманоутворення може бути те, що підвищується рівень вологості повітря, який і без цього в деяких регіонах може бути критичним.

Як повідомлялося, одним із найдієвіших способів зниження впливу теплового стресу на птицю є швидкість руху повітря в пташнику.