Тваринництво

Право оренди акваторії Сухого лиману для марикультури продали за 9 тис. грн

Перший онлайн-аукціоні в електронній торговій системі «Prozorro.Продажі» щодо права на укладення договору користування на умовах оренди акваторією Сухого лиману (Одеська область) тривав на підвищення ціни між двома учасниками. Фінальна вартість оренди склала майже 9 тис. грн проти старту в понад 7 тис. грн.

Про це повідомили в Держрибагентстві.

Акваторія Сухого лиману здається в оренду для морської аквакультури на 7 років. Ділянка  площею понад 3 га має вільний водообмін із морем і достатню солоність для вирощування креветок і деяких інших водних біоресурсів. Зазначені межі водойми використовуватимуться для розміщення технологічних пристроїв: плавучих садків, колекторів для креветок тощо.

Серед перспективних об’єктів марикультури науковці, зокрема, рекомендують вирощування азійських річкових креветок. У природі ці субтропічні ракоподібні розмножуються в умовах солоності, як у Сухому лимані, швидко ростуть: за посадки молоді до садків весною досягають товарного розміру в жовтні-листопаді.

Нагадаємо, рішення щодо надання на умовах оренди частини акваторії Сухого лиману для морської аквакультури ухвалено Кабінетом Міністрів України 26 січня 2024 року.